OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała – codziennie po Mszy św. 18.00 procesja wokół k-ła, dzisiaj po sumie.
  2. Dzisiaj po południu Msze św.  z udzieleniem I Komunii św. dzieciom z kl. III z Medyni Ł. o godz. 12.15 i 14.00. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za dar ołtarza – przekazane na cele parafii 1500 zł. Bóg zapłać! Dziękujemy także za wykonane prace: sprzątanie i dekorowanie kościoła. Zapraszamy dzieci i rodziców do obchodu Białego Tygodnia.
  3. Dzisiaj w naszej parafii gościmy misjonarza O. Adama Zagaję Kombonianina, który dzieli się wrażeniami z pracy misyjnej. Będzie także możliwość wspomóc misje przez nabycia gazet, płyt czy złożyć dobrowolną ofiarę.
  4. W środę po Mszy św. i procesji eucharystycznej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo wianków, ziół i kwiatów oraz ogólne błogosławieństwo dzieci. Węgliska godz. 17.00.
  6. W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  8. W przyszłą niedzielę Msza św.  z udzieleniem I Komunii św. dzieciom z kl. III z Medyni Gł. o godz. 13.00. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o godz. 9.00.
  9. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – codziennie po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa wraz z Aktem oddania.
  10. Msza św. z Parku MB Jagodnej w tym roku zostaje przeniesiona do kościoła i będzie odprawiona 28 czerwca o godz. 16.00. Zapraszamy.
  11. Sakrament bierzmowania młodzieży klas VIII będzie 22.07.2020
    o godz. 18.00.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  13. Dziękujemy za ofiary składane na cele parafialne: Medynia Gł. – Rodzina z nr 697, Zalesie – Rodzina z nr 90 oraz 1 of. na cmentarz. Bóg zapłać!
  14. 14.                      Z uwagi na coraz większą osób zarażonych koronawirusem bardzo prosimy o bezwzględne przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych nakazujących używanie masek zakrywających usta i nos w obiektach użyteczności publicznej między innymi w kościele. Nie myślimy tylko o sobie ale także i przede wszystkim o innych. Pamiętajmy o tym!!!

Węgliska – na utrzymanie cmentarza ofiarę złożyła Rodzina z nr 36. Bóg zapłać!