Parafia Medynia Głogowska ma 12 nowych ministrantów

W sobotę 26 marca 2011 roku na Mszy świętej, której przewodniczył ks. prałat Jan Krzywiński, dwunastu chłopców, zostało włączonych w poczet Liturgicznej Służby Ołtarza parafii p.w. Nawiedzenia NMP w Medyni Głogowskiej. Od października chłopcy ci spotykali się w każdy poniedziałek i czwartek na zbiórkach, prowadzonych przez księdza Andrzeja Tokarza, a wcześniej przez ks. Marcina Poradę,na których poprzez zajęcia teoretyczne i praktyczne przygotowywali się do podjęcia posługi ministranta.

Nowi ministranci ze wzruszeniem mogli ubrać komże i kołnierzyki i usługiwać kapłanowi przy ołtarzu w czasie Mszy świętej. Nowi ministranci złożyli wobec wspólnoty parafialnej przyrzeczenie, że wszelkie, święte czynności liturgiczne będą wypełniać pobożnie, gorliwie
i radośnie na chwałę Bożą i dla dobra wiernych. Życzymy nowym ministrantom aby nigdy nie zabrakło im zapału, radości i gorliwości w służbie Panu Bogu i parafii.

Nowymi ministrantami zostali: Karol Witek, Daniel Kot, Konrad Witek, Dominik Bieniasz, Dawid Lepianka, Jakub Głowiak, Kamil Prucnal, Bartłomiej Pazdro, Jakub Piekło, Wojciech Bieniek, Hubert Całka, Artur Chmiel.

Ogólnie Liturgiczna Służba Ołtarza w parafii p.w. Nawiedzenia NMP w Medyni Głogowskiej liczy 96 osób: 52 ministrantów, 20 lektorów, 3 animatorów w kościele parafialnym, oraz 16 ministrantów i 5 lektorów w kaplicy p.w. śś. Apostołów Piotra i Pawła w Węgliskach.
Całej Liturgicznej Służbie Ołtarza życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej na czas posługiwania dla całej parafii.

Dodany przez Ryszard Gołojuch dnia 03-04-2011 o 21:35